Avaleht »

13.10.17
Presidendi puu istutamine 09.10.2017
25.09.17
Rotary bowling 2017 (võistkondlik)

27.03.2015- Eesti Rotary Päev / 27 March 2015 Estonian Rotary Day (28 märts 2015)

Eesti Rotary 85. ja Rotary International 110. aastapäev Tallinnas

27.märtsil tähistati Eesti Rotary 85. ja  Rotary International 110. aastapäeva, mis algas hommikul Eesti Rotary hariduskonverentsiga Tallinna Inglise Kolledzis.

Delfi tegi otseülekande Eesti Rotary Päeva konverentsilt „Haridus – Eesti arengu vedajaks“, mida saab järelevaadata siit:

Eesti Rotary liikumisele on meie noorte käekäik ja haridusteemad väga olulised. Käesoleva aasta jaanuaris sõlmiti Eesti Rotary eestvõttel koostöökokkulepe Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse vahel arenguprogrammi „Toetus Eesti kooliuuendusele" käivitamiseks", mis pakub koolijuhtidele staþeerimisvõimalusi maailmas tähelepanu ja tunnustust leidnud koolides, kus kasutatakse innovaatilisi õpetamis- ja juhtimismudeleid. Riigi, erasektori ja ülikoolide kokkulepe annab võimaluse avardada Eesti koolijuhtide rahvusvahelist kompetentsi ja väärtustada neid kooliuuenduse eestvedajana. Vähemalt viiel Eesti koolidirektoril avaneb juba sel aastal Eesti koolijuhtide arenguprogrammi raames võimalus minna paariks kuuks välismaale uusi kogemusi omandama http://www.postimees.ee/3137237/koolijuhid-saadetakse-laia-maailma-teadmisi-koguma.

Õhtul tervitasid Eesti Rotary presidendid ja Eesti Rotary Keskuse juhatuse liikmed saabujaid Nordea Kontserdimajas, kus peale pidulikku lipu õnnistamis tseremeoonial avati näitus „Light up Rotary“ ja vaadati ühiselt muusikali „Billy Elliot“.

Elton Johni ja Lee Halli muusikal “Billy Elliot” on liigutav lugu teismelisest Billyst, kelle elu muutub täielikult pärast päeva, mil ta poksitrenni minnes satub pealt vaatama balletitundi. Tantsust saab poisi elu, kirg ja siht. Pärast pikki siseheitlusi ja eneseületusi saab Billy unistus balletiartistina lavale astuda tõeks – tantsukirg muudab tema elu. Tõsielul põhinev Billy Ellioti lugu on ehe näide, kuidas iga laps võib jõuda oma salajaste unistuste täitumiseni. Tuleb vaid olla sihikindel ning mitte lasta end heidutada täiskasvanute maailma seatud reeglitest ja takistustest.
Muusikal “Billy Elliot” põhineb 2000. aastal esilinastunud samanimelisel filmil ning on tänaseks üks enim auhindu võitnud muusikal maailmas. Muusikali tõi lavale NoorTeater
www.noorteater.ee.

Muusikali lavastaja Teet Kask, muusikaline juht  Kaire Vilgats, kunstnik Maria Ducasse (Norra). Osades Mait Malmsten, Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Jaagup Kreem, Reet Linna, Jüri Vlassov, Andres Roosileht, Neeme Kuningas, Tiit Tralla, Alar Haak jpt. Lisaks meeskoor, lastekoor ja ansambel Terminaator laiendatud koosseisus.

Sünnipäevapeol osalejad tegid annetusi Eesti Rotary Haridusfondi, mille kaudu finantseeritakse viie aasta jooksul Eesti koolijuhtide arenguprogrammi, et juurutada kaasaegset õpikäsitust.
Peale muusikali jätkus Rotary sünnipäevapidu sõnavõttude ning piduliku õhtusöögi ja tantsuga.

Arhiiv